Jdi na obsah Jdi na menu

Novinky

Výjezd do Horní Suché !!

Po domácím zápase kde  na hřišti zdolali celek Petrovic 8:0 se fotbalisté Finstalu Lučina budou snažit obrat o body i mužstvo Horní Suché. Doufáme že náš celek podpoříte v hojném počtu na zápas je připravena autobusová doprava.

Plán cesty na sobotní utkání v Horní Suché, hraje se od 16:00 hod:

14:10 Havířov, vlakové nádraží
14:25 Žermanice pod hrází
14:30 Lučina
14:35 Bludovický kopec
15:00 Horní Suchá

FINSTAL LUČINA – INTER. PETROVICE 8:0 (1:0)

Branky: 54. a 74. Staufčík, 62. a 82. Bubík, 15. Myšinský, 76. Krzyžánek, 86. K. Tomíček, 90. Geleta. Rozhodčí: Hrňa – Kubánek, Sivera. ŽK: Kačinský (P). Diváci: 100.

Lučina: Balko – Bártek, Mokroš, Goroš, Prokeš (69. R. Tomíček) – K. Tomíček, Staufčík, Myšinský, Majer (78. Geleta) – Petroš (46. Krzyžánek), Smíchovič (61. Bubík). Trenér: René Hruška.

Nošovice – První poločas duelu 20. kola I. B třídy, skupiny C, mezi domácí Lučinou a hosty z Petrovic, nic nenasvědčoval tomu, že si fotbalisté Finstalu otevřou doslova střelnici. Sedmi góly po změně stran svého soupeře doslova zdemolovali.

V nošovickém azylu (trávník v Lučině je momentálně v rekonstrukci, pozn. red.) se diváci první branky dočkali po čtvrthodině hry. Kamil Tomíček se uvolnil na pravé straně hřiště a zkušený Myšinský už věděl, kam má míč uklidit. Ve 21. minutě mohlo být na domácí straně ještě veseleji, ale Mokryš po Majerově standardní situaci zamířil hlavou těsně vedle petrovické branky.

Po změně stran hosté jakoby přestali hrát. V 54. minutě si na bližší tyč seběhl Staufčík a přesně mířenou hlavičkou podruhé rozjásal lučinské fanoušky. Na hostující branku se začal valit jeden útok za druhým a prakticky každá šance domácího celku byla gólově nebezpečná. Na 3:0 zvyšoval po hodině hry střídající Bubík, který byl na hřišti sotva pár vteřin. Až v 70. minutě o sobě dali hosté vědět, se slabou střelou hostujícího kapitána Czyže si brankář Balko poradil. „Už dlouho se mi nestalo, že bych se v brance nudil. Dnes nás soupeř příliš neprověřil," řekl po utkání lučinský brankář Jan Balko. V 74. minutě napřáhl z dobrých třicet metrů Staufčík a míč zaplachtil přesně pod břevno – 4:0. V té chvíli začali lučinští fanoušci pokřikovat – „Dejte jim búra". A tak se i stalo. V 76. minutě se pěknou přízemní střelou prosadil Krzyžánek. Domácí toho ale rozhodně neměli ještě dost. V závěru se do střelecké listiny zapsali ještě Bubík, Kamil Tomíček a Geleta. „Kluci potěšili nejen hrou, ale samozřejmě i tím výsledkem. Těší nás rovněž i čisté konto vzadu," pousmál se po zápase domácí trenér René Hruška.

Lučina jela k mladému a ambicióznímu týmu Lokomotivy Petrovice s respektem a snahou soupeře z druhého místa tabulky potrápit. Tomu odpovídala i defenzivní sestava s jediným hrotem. Domácí začali velmi dobře a svírali Lučinu na jejich polovině, byli rychlí i důrazní, hosté však hráli pozorně a se stejným důrazem i bojovností.

Petrovice šly po několika šancích zaslouženě do vedení, když se individuálně ve vápně uvolnil Hanusek a zpětnou přihrávkou vybídl ke skórování Fukalu. Hosté však nesložili zbraně, naopak za pár minut na to srovnali, když se hlavou trefil po rohovém kopu Petroš. Domácí i nadále dobývali branku hostí, ale ti hráli pozorně a navíc je držel výborně chytající Balko.

Po změně stran se obraz hry nezměnil, Petrovice bušily do Lučiny a ta kontrovala rychlými brejky. Žádný z brejků se však neujal a naopak domácí si ještě několikrát vylámali zuby na pozorném Balkovi. Díky tomu se kluby podělily o bod.

Lučina: Balko - Bártek, Goroš, Mokryš, Prokeš (73. R. Tomíček) – K. Tomíček, Majer (89. Vojkovský), Myšinský, Staufčík, Krzyžánek (57. Bubík) - Petroš (66. Smichovič). Trenér: René Hruška.

Výjezd do Petrovic !!!

Plán cesty na utkání v neděli 10.4.2016 na Lokomotivu Petrovice, kdy utkání začíná v 15:30, jede autobus následovně:

Lučina – Sn. Orlová 2:2 (1:1)

Po třech náznacích šancí domácího celku, ve kterých se vždy ocitl málo důrazný Smichovič, udeřili hosté ve 25. minutě. Kratka zatáhl míč po levé straně hřiště a centrem na zadní tyč vybídl ke skórování Pasze. Vyrovnat mohl o devět minut později Smichovič, leč v jasné pozici hlavičkoval před prázdnou brankou trestuhodně nad. To, co se nepovedlo domácímu útočníkovi, vyšlo ve 36. minutě Majerovi, který se krásně trefil z trestného kopu.

Dokonalý obrat vyšel Lučině krátce po změně stran, kdy se po rohovém kopu Myšinského prosadil Mokryš – 2:1. Vzápětí mohl Prokeš z penalty trestat faul brankáře Lincera na pronikajícího Smichoviče, orlovský gólman ale svou chybu napravil. To pak domácí celek mohlo mrzet, jelikož v 76. minutě se do míče opřel střídající Schütze a bylo srovnáno.

Lučina: Balko – Bartek, Mokryš, Goroš, Prokeš – K. Tomíček, R. Tomíček, Myšinský, Majer – Petroš (74. Vojkovský), Smichovič (79. Geleta). Trenér: René Hruška.

TJ Slovan H.Žukov – Finstal Lučina 5:3 (3:1)

Branky Lučiny: 22.+47. Tomíček K., 85. Vojkovský

Lučina: Kielar – Bartek, Mokryš, Goroš, Prokeš – K. Tomíček, R. Tomíček, Myšinský, Bubík – Petroš (83. Vojkovský), Smichovič (77. Geleta). Trenér: René Hruška.

I když hosté začali tutovkou R. Tomíčka, do vedení šli nakonec domácí. Poslední tým tabulky posadila na koně hrubka brankáře Kielara. O tři minuty později se po Myšinského standardce podařilo vyrovnat K. Tomíčkovi. Radost hostí měla však jepičí život. Ihned z protiútoku se domácí znovu dostali do vedení, které dokonce ve 26. minutě navýšili na rozdíl dvou branek.

Hned na začátku druhého dějství korigoval nepříznivý stav hostující K. Tomíček. Oba týmy poté pokračovaly v gólové přestřelce. V 66. minutě zkompletoval svůj hattrick domácí útočník Misiarz. Lučinští se ještě jednou dostali na dostřel jediné branky, zásluhou střídajícího Vojkovského, na vyrovnání už ale hosté neměli. Definitivní pojistku totiž krátce před koncem střetnutí přidal domácí Zábelka.

1.Mistrovské utkání jara:

A je to tady!!!  Čeká nás první utkání jarní části 1.B třídy sk.C a to hned na horké půdě Horního Žukova. Tak doufám že podpoříte fotbalisty Lučiny v co největším počtu.